Najczęściej zadawane pytania…

Czy na jachcie są kapoki dla dzieci?

Jachty wyposażone są w kamizelki ratunkowe różnej wielkości. Na każdym jachcie jest przynajmniej jedna kamizelka dla dziecka. W magazynie posiadamy dodatkowe kamizelki. Kapitan jest zobowiązany do sprawdzenia stanu środków ratunkowych przed wypłynięciem w rejs. Dla dzieci w wieku 0-3 lat opiekunowie zobowiązani są do posiadania własnych środków ratunkowych.

Awaria jachtu. Co dalej?

Każda, nawet najmniejsza awaria jachtu oraz wszelkie drobne naprawy muszą być zgłoszone i konsultowane z obsługą przystani Skarbek. Nie dopuszczalne są wszelkie zmiany, przeróbki, naprawy jachtu, silnika pod groźbą utraty kaucji. Nr awaryjnego telefonu czynnego w godz. 8.00 – 20.00 można znaleźć na umowie czarteru jachtu.

Co oznacza serwis na Jezioraku?

Obsługa przystani Skarbek w najkrótszym możliwym czasie postara się przywrócić jacht do właściwego stanu. W przypadku awarii z przyczyn niezależnych od Wynajmującego i Najemcy naprawa zostanie dokonana bezpłatnie. W przypadku winy załogi lub nieznajomości obsługi sprzętu koszt ponosi załoga.

Alkohol na pokładzie?

Odradzamy nadużywanie alkoholu na pokładzie jachtu. Wszelkie straty wynikające z nadużywania alkoholu przez załogę obciążają sternika. Sternik odpowiada za życie załogi i stan jachtu zarówno podczas rejsu (żagle, silnik) jak i podczas postoju w porcie.

Zamykanie jachtów?

Nawet najlepsze zabezpieczenia nie dają pewności co do bezpieczeństwa mienia załogi. Obsługa przystani odradza zamykanie jachtów lecz może udostępnić zamknięcie. Zachęcamy do posiadania własnego zamknięcia jachtu i silnika. Wszelkie straty powstałe w wyniku zagubienia kluczy lub innych strat ponosi załoga. Zalecamy zabieranie cennych przedmiotów ze sobą na ląd.

Czy jachty są ubezpieczone?

Tak. Jachty mają ubezpieczone OC w zakresie pełnym. Procedura ubezpieczenia uruchamiana jest jeśli kwota usunięcia straty przekracza wartość kaucji.

Czy na jachcie jest pościel?

Na naszych jachtach nie ma pościeli. Załoga powinna posiadać własne śpiwory, koce, poduszki, itp.

Jak jest wyposażony kambuz?

Na naszych jachtach do dyspozycji załogi są: talerze, szklanki, sztućce, garnek, patelnia, sitko, czajnik, deska do krojenia, duży nóż, kuchnia gazowa (dwupalnikowa), zlew, woda pitna.

Czy zabierać ze sobą dodatkowe paliwo?

Nie. Zapewniamy paliwo do naszych jachtów. Jeśli obsługa przystani wie o używaniu przez klienta „własnego” paliwa – wszelkie ewentualne naprawy silnika pokrywa załoga.

Godziny zdania i przejęcia jachtu?

Godziny przejęcia i zdania jachtu zawarte są w regulaminie czarteru jachtu (umowa wynajmu) jednak każdy klient powinien powiadomić obsługę przystani o planowanej godzinie przyjazdu. Powrót jachtu do portu wg regulaminu lub ustaleń z obsługą przystani.

Po co pobieramy kaucję?

Kaucja stanowi zabezpieczenie finansowe w przypadku uszkodzenia i stratami w wyposażeniu jachtów. Obsługa przystani w przypadku szkody określa wielkość strat i pobiera z kaucji odpowiednią kwotę. W przypadku kwoty wyższej niż wysokość kaucji strony ustalają dalsze kroki. Kaucja zostaje wówczas zatrzymana do czasu zakończenia procedury ubezpieczeniowej. Opłaty związane z przeprowadzeniem likwidacji straty (telefony, faxy, wyjazdy, czas pracy) pokrywa z kaucji załoga. Jachty są ubezpieczone jednak nie wszystkie uszkodzenia objęte są ubezpieczeniem.

Czy na przystani są sanitariaty i parking?

Tak. Na przystani są prysznice i toalety oraz toaleta „nocna” typu ToyToy. Załoga może korzystać z miejsca na ognisko, wiaty i grilla. Opał we własnym zakresie lub za odpłatnością, po wcześniejszym uzgodnieniu z obsługą przystani. Znajduje się tu również duży parking płatny niestrzeżony.

Czy za usługi w przystani Skarbek można płacić inaczej niż gotówką?

Tak. Płacimy głównie przelewem, a na miejscu płacimy gotówką. W odległości 1 km od przystani znajduje się bankonat.

W jaki sposób opłacamy kaucję

Za kaucję płacimy wyłącznie gotówką.

Czy mogę płynąć w Kanał Elbląski?

Kanał Elbląski jest udostępniony do żeglugi jachtowej jednak jest wg naszej opinii jest szlakiem nieprzystosowanym dla jachtów. Pływanie po kanałach może być przyczyną uszkodzenia jachtu co niesie za sobą poważne konsekwencje. Opuszczając jezioro Jeziorak załoga decyduje się na poniesienie wszelkich kosztów: napraw, transportu, innych opłat związanych z przywróceniem jachtu do właściwego stanu.

Co ze zwierzętami na pokładzie?

Nie widzimy przeszkód by zabrać na jacht zwierzęta jadnak należy posiadać odpowiednie zabezpieczenia tj. kojce, maty, pokrowce na materace, poidła, miski. Doprowadzenie jachtu do czystości może oznaczać dla załogi dodatkowe koszty za sprzątanie ustalone na miejscu.

Dokumenty kapitana?

Kapitan jachtu to osoba posiadająca odpowiednie dokumenty (patenty żeglarskie) i umiejętności w obsłudze jachtu. Zaleca się, by na większych jachtach były przynajmiej dwie osoby posiadające uprawnienia. Osoba podająca nr patentu na umowie czarterowej staje się Kapitanem i na nim spoczywa dbanie bezpieczeństwo załogi i jachtu.